ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ГОСТРОМУ БОЛЮ У СПИНІ

Так званий «простріл» (сучасний термін – люмбаго) зустрічається як в осіб молодого, так і середнього та похилого віку. Саме слово «простріл» добре розкриває характер прояву хвороби у вигляді раптового гострого болю в ділянці поперекового відділу хребта. Зазвичай він виникає у зв’язку з певним рухом, частіше за все – нахилом уперед одночасно з поворотом убік. Одночасно з різким «прострілюючим» болем спина вимушено згинається. Людина не може випрямитися, застигає в тому ж стані, в якому її прихопив гострий біль. Він може віддавати у сідниці чи стегна, при цьому важко ходити, стояти і взагалі знайти безболісне положення. Нижче Ви знайдете кілька порад, які допоможуть полегшити гострий біль у спині.

ПРИ ПРИСТУПІ БОЛЮ:

  1. Займіть горизонтальне положення – це зменшить навантаження на хребет. Краще за все лягти на ліжко, але якщо проблема сталася не вдома, то можна, наприклад, лягти на диван в офісі.
  2. Знайдіть позу, в якій Ви зможете розслабитися. Декому при болю в спині комфортно лягти на бік, іншим – зігнути ноги в колінах. Тут усе індивідуально, Ви самі знайдете зручну позу. Головне, щоб у цьому стані біль не був надто гострим, а Ваші м’язи знаходилися у стані спокою.
  3. Можна накрити спину ковдрою або курткою (якщо біль застав Вас не вдома). Але не поспішайте приймати гарячу ванну чи використовувати грілку для тіла – цим Ви можете посилити біль.
  4. Алкоголь – під забороною, він зовсім не допоможе Вам полегшити біль, а тільки посилить його.
  5. Скористайтеся протизапальною та знеболювальною маззю. Таку мазь завжди необхідно носити з собою, отже, краще заздалегідь підібрати препарат, який Вам підходить.
  6. Якщо біль дуже сильний, можна прийняти таблетку знеболювального, що відпускається в аптеці без рецепта лікаря (до 2-3 разів на день), наприклад МІГ 400, Нурофен експрес, Пентальгін та ін.
  7. Перші два дні після приступу необхідно дотримуватися постільного режиму, ні в якому разі не піднімати важкі речі, уникати різких нахилів, болісних поз і не нервуватися. Як бачите, лікування доволі просте, після нього майже всі випадки люмбаго минають протягом тижня.

ПІСЛЕ ТОГО, ЯК БІЛЬ МИНЕ:

Гострий біль у спині – це «тривожний дзвіночок». Певно, Вам необхідно щоденно виконувати комплекс лікувальної гімнастики для спини, записатися до басейну, змінити свій раціон харчування, позбутися зайвої ваги. Пам’ятайте: цілком імовірно, що приступ болю повториться знову. Не лінуйтеся, не сподівайтесь на «саме минеться», а краще запишіться на прийом до спеціаліста (невролога), який допоможе виявити причину болю і призначить Вам необхідний курс профілактичного лікування.

У Ваших силах зробити так, щоб біль у спині більше Вас не потурбував.

Нагору